6 Haftalık Bebeklerini Besledikleri Köpek Öldürdü

Amerika’da bir anne ve baba, evcil köpeklerinin saldırısı sonucu yeni doğan bebeklerini kaybetmenin yasını tutuyor. Mark ve Chloe Mansoor, bu hafta yerel medya kuruluşlarıyla konuşarak bebekleri Ezra’nın hikayesini paylaşıp, çocukları evcil hayvanlarla yalnız bırakmanın tehlikelerine dikkat çekti.

Saldırgan Değildi

Chloe, WBIR’e yaptığı açıklamada, “Bunun başınıza gelmeyeceğini düşünüyorsunuz. Ancak bu, köpeği ne kadar uzun süredir sahip olursanız olun, herkesin başına gelebilir,” dedi. Aile, sekiz yıldır sahip oldukları husky’nin, Ezra beşiğinde uyurken saldırdığını ve daha önce hiçbir saldırganlık belirtisi göstermediğini belirtti.

Chloe, saldırının kışkırtılmamış olduğunu belirterek, “Geçmişi ne olursa olsun, herhangi bir zamanda herhangi bir köpek olabilir” uyarısında bulundu. Diğer ailelere çocuklarıyla geçirdikleri anların kıymetini bilmeleri gerektiğini vurgulayan Chloe, “Hiçbir şeyi olduğu gibi kabul etmeyin, her an kıymetlidir,” dedi. Aile, bu zor zamanlarında dua istedi. “Gerçekten tüm aile için dua edin. Herkes onu çok sevdi. Şu anda herkesin yas tuttuğunu biliyorum. Şu anda yas tutuyoruz ve bunun üstesinden gelmeye çalışmak ömür boyu sürecek bir süreç olacak,” dedi.

Mark ve Chloe, yaşadıkları bu trajik olayın ardından, diğer aileleri bilinçlendirmek için seslerini duyuruyor. Ezra’nın anısını yaşatmak için organlarının bağışlanmasıyla, başkalarına umut ve hayat sunuyorlar. Bu acılı süreçte, çevrelerinden destek bekliyor ve Ezra’nın hayatını kaybetmesinin ardından çocukları evcil hayvanlarla yalnız bırakmanın riskleri konusunda farkındalık yaratmaya devam ediyorlar.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir